Hot stamping - przykłady zastosowań

Hot stamping, czyli metoda tłoczenia na gorąco, której powszechnie używa się do uzyskania efektu pozłocenia oraz posrebrzenia w przemyśle drukarskim, pozwala na wykonanie pięknych, szlachetnych zdobień, które podnoszą wartość estetyczną przedmiotów. Jak nietrudno się domyślić, technika ta bardzo często wykorzystywana jest w celu upiększenia przedmiotów i nadania im walorów produktów luksusowych. Folie do hot stampingu dzielą się na: metaliczne (złote, srebrne, kolorowe), pigmentowe (kolorowe matowe i błyszczące), perłowe (kolorowe o dużej transparentności) oraz dyfrakcyjne (metaliczne z wzorem dyfrakcyjnym). Zależnie od rodzaju użytej folii, możemy uzyskać inny efekt. Ze względu na estetyczny i trwały efekt, z techniki hot stampingu korzysta się przede wszystkim przy tworzeniu zdobień.

Zastosowania techniki hot stampingu - przykłady

Tę metodę wykorzystuje się na przykład do zdobienia opakowań produktów, ponieważ folie hot-stampingowe nadają im luksusowego charakteru. Często korzystają z tego efektu marki premium, ponieważ prezentuje się bardzo elegancko. W poligrafii metoda termodruku używana jest do ozdabiania etykiet, okładek książek i czasopism, kalendarzy, wizytówek i rozmaitych opakowań. W tym przypadku warto jednak unikać papierów wysoko fakturowanych - efekt będzie dużo lepszy, jeśli użyjemy gładkich powierzchni. Niemniej jednak z hot-printu można także korzystać w przypadku innych materiałów, takich jak drewno, tworzywa sztuczne, papier, skóra, tekstylia, karton, folia samoprzylepna, tekstura falista, powierzchnie laminowane i wiele innych. Hot stamping umożliwia korzystanie z niego w przypadku wielu faktur dlatego, że wykonane nim zdobienia są długotrwałe. Można tą techniką zadrukować napisy, kształty i ornamenty. Warto pamiętać, że w przypadku termodruku nie należy łączyć różnych folii ze sobą ani stosować ich łącznie z lakierem. Hot stamping bardzo często stosuje się w przypadku zdobienia toreb oraz kartek z życzeniami.


Sprawdź ofertę!

Hot stamping - korzyści z techniki termodruku

Technika termodruku jest również stosunkowo tanią metodą tworzenia zdobień, a jej uniwersalność i wszechstronność w zakresie możliwości wykorzystania różnych powierzchni sprawiają, że producenci bardzo często stawiają właśnie na hot stamping. Dodatkowo, folie przeznaczone do hot stampingu często charakteryzują się pięknymi efektami, dzięki czemu możemy uzyskać efekt holograficzny, perłowy, mieniący się, błyszczący, 3D, wysoki połysk, mat oraz transparentny kolor, co oferuje dużą różnorodność w zakresie zdobienia produktów. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty folii do hot stampingu w sklepie internetowym Wiler.pl

Skontaktuj się z nami!